Gdzie jest burza? Przegląd stron i aplikacji nie tylko dla fotografa

Ten artykuł ma 11 stron:

Burzowo.info [www / aplikacja mobilna]

Aktualna przejrzysta mapa burzowa, bardzo przyjazna dla każdego. Na pierwszy rzut oka możemy sprawdzić, gdzie aktualnie występują burze.

  • Mapa w przeglądarce www:

Najważniejsze wyświetlanie wyładowań w czasie 0 – 15 minut od ich wystąpienia — kolor żółty, 15 – 120 minut — kolory od jasnego pomarańczowego do ciemnego pomarańczowego – im kolor ciemniejszy, tym dłuższy czas od zanotowanego wyładowania. Czas od 2 do 24 godzin. Prognoza burzowa wg estofex.org — zakreślone kolorami obszary, w których mogą wystąpić burze (legenda dostępna po kliknięciu na mapie). Liczniki uderzeń podający, w zależności od przybliżenia lub oddalenia mapy, ilość wyładowań atmosferycznych dla obszaru. Przy określonym czasie np. 0 – 15 minut dobrze obrazuje skale aktualnych wyładowań.
Dodatkowo mamy możliwość włączenia radaru deszczu — informacja przydatna na co dzień. Możliwość założenia darmowego konta i otrzymywania pełnowartościowych powiadomień na e-mail lub SMS. Korzystam z powiadomień mailowych jako kolejnego systemu ostrzegawczego.

  • Aplikacja mobilna:

Dla systemu Android i iOS oferuje podobnie jak jej przeglądarkowy odpowiednik wyświetlanie wyładowań w czasie 0 – 15 minut, 15 – 120 minut, 2- 24 godziny. Prognozę wystąpienia burz, radar deszczu. Dodatkowo w opcjach mamy możliwość wyświetlenia mapy deszczu, wiatru czy temperatury.

W ustawieniach możemy ustawić powiadomienia o wyładowaniach – aplikacja włącza automatycznie wyszukiwanie burz w promieniu 20 km od naszej lokalizacji, co określoną liczbę minut. Definiowanie czasu wyszukiwania wyładowań to 15, 30, 45, 60 minut. Otrzymujemy wówczas powiadomienie na naszym smartfonie lub tablecie.

Możemy zaznaczyć opcję wyłączania dźwięku i wibracji powiadomień w godzinach 23:00 a 8:00 rano (szkoda, że nie można zdefiniować innych godzin – jest to duży brak).

Zobacz również: Jak korzystać z narzędzi korekcji obiektywu w Adobe Photoshop?

Wygląd aplikacji w systemach Android i iOS delikatnie się różni, jednak funkcjonalność pozostaje identyczna.

  • Informacja: Aplikacja darmowa, wyświetla małe nieinwazyjne reklamy.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Mały może dużo - pokazujemy, jak wykorzystać flesz reporterski i uzyskać naprawdę ciekawe efekty Znajdź temat Jak wykonać podręczną blendę do fotografii produktowej? [zrób to sam] Guzik co wzywa śmigłowiec

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze