Gdzie jest burza? Przegląd stron i aplikacji nie tylko dla fotografa

Ten artykuł ma 11 stron:

Burze.dzis.net [www]

Aktualna mapa burzowa dla obszaru Polski i Europy, mapa ostrzeżeń pogodowych dla Polski.

Opcja szukania burzy dla miejscowości lub współrzędnych geograficznych w określonym promieniu. Promień poszukiwań definiujemy w kilometrach.

Najważniejsza funkcjonalność, z której głównie korzystam, to ostrzeżenia na e-mail. Możliwość zdefiniowania jednego, kilku lub kilkunastu różnych wariantów dostarczanych powiadomień mailowych dla miejscowości lub współrzędnych geograficznych, gdzie określamy promień pojawienia się burzy. Ustalamy minimalną ilość wyładowań oraz odstępy czasu między wyładowaniami.

Dodatkowo mamy możliwość otrzymywania ostrzeżeń o mrozach, upałach, wietrze, opadach, burzach, trąbach powietrznych oraz o odwołaniu zdefiniowanych ostrzeżeń. Korzystam z tego systemu od dawna, mam kilka określonych lokalizacji, w których najczęściej przebywam i do nich dostosowane są parametry. Maile przychodzą na czas i bez problemu. Dostarczane w mailu informacje są pełne, przez co nie musimy wchodzić na stronę, aby je odczytać. Istnieje możliwość ustawienia powiadomień SMSowych, jednak nigdy ich nie testowałem.

Zobacz również: Jakie nowości w Photoshopie przynosi wersja Creative Cloud?

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Mały może dużo - pokazujemy, jak wykorzystać flesz reporterski i uzyskać naprawdę ciekawe efekty Znajdź temat Jak wykonać podręczną blendę do fotografii produktowej? [zrób to sam] Guzik co wzywa śmigłowiec

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze