Gdzie jest burza? Przegląd stron i aplikacji nie tylko dla fotografa

Ten artykuł ma 11 stron:

Moja lista najczęściej odwiedzanych stron o tematyce burzowej

Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska / lowcyburz.pl [www]

Strona stowarzyszenia zawiera bardzo dużo dobrze objaśnionych i prezentowanych informacji. Najczęściej korzystam z prognozy z komentarzem oraz mapy ostrzeżeń SkyPredict.

Sieć obserwatorów burz / obserwatorzy.org [www]

Fundacja zrzeszająca polskich obserwatorów burz. Najważniejsze funkcje — mapa z prognozą możliwości wystąpienia burz dla obszaru oraz mapa prezentująca wyładowania z wektorem ruchu wskazującym miejsce, gdzie burza znajdzie się za godzinę. Dodatkowo można znaleźć aktualne raporty zrzeszonych obserwatorów.

Storm chasers Wielkopolska – łowcy burz [Facebook]

Fanpage Wielkopolskich łowców burz dostarcza ostrzeżenia o zjawiskach meteorologicznych głównie burzowych i okołoburzowych. Autorskie materiały: fotografie, wideo, timelapsy, bardzo dużą liczbę raportów z terenu przekazywanych przez obserwujących fanpage.

Zobacz również: Nowe narzędzie kadrowania w Adobe Photoshop CS6

Grzegorz Zawiślak – Polish Storm Chaser [Facebook]

Profesionalne prognozy zjawisk meteorologicznych wraz z pełnym komentarzem, materiały autorskie, fotografie, wideo i wiele innych informacji.

Monitor burz [aplikacja mobilna]

Na koniec aplikacja agregująca najważniejsze treści z różnych serwisów:

  • Obserwatorzy.org – aktualna mapa burz z kierunkiem przemieszczania oraz procentowa prognoza wystąpienia burz dla obszarów wraz z aktualnymi raportami
  • Lowcy Burz – aktualna prognoza z komentarzem oraz mapa prawdopodobnej aktywności
  • Blitzortung – mapa wyładowań atmosferycznych, informacje prezentowane na żywo
  • Estofex – prognozy występowania burz
  • Dodatkowo znajdziemy mapy satelitarne AccuWeather, Eumetsat, Sat24 oraz mapę burzową Bilds.
  • Informacja: Aplikacja w wersji darmowej zawiera na dole ekranu mało inwazyjne reklamy. Wersja PRO dla systemu Android kosztuje 6,49 pln, brak reklam, szybszy dostęp do nowych funkcji.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Mały może dużo - pokazujemy, jak wykorzystać flesz reporterski i uzyskać naprawdę ciekawe efekty Znajdź temat Jak wykonać podręczną blendę do fotografii produktowej? [zrób to sam] Guzik co wzywa śmigłowiec

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze