Gdzie jest burza? Przegląd stron i aplikacji nie tylko dla fotografa

Ten artykuł ma 11 stron:

Lightningmaps.org [www]

Najbardziej przejrzysta z prezentowanych map. Bez zbędnych dodatków prezentuje pojawianie się wyładowań atmosferycznych z ostatnich 60 minut.

Dane wyświetlane są w czasie rzeczywistym (opóźnienie wynosi do kilku sekund).
Najnowsze wyładowania mają kolor czerwony – 30 sekund od wystąpienia, białe kółko dokładnie wskazuje ich lokalizację na mapie. Wyładowania prezentowane są kolorem żółtym, im starsze wyładowanie tym kolor ciemniejszy. Ciemnobrązowe wyładowania mają prawie 60 minut i po chwili znikają. Przybliżając mapę możemy obserwować rozchodzenie się dźwięku grzmotu.

Z dodatków możemy włączyć i wyłączyć dźwięk informujący o nowym wyładowaniu (polecam wyłączyć po pewnym czasie, staje się to denerwujące). Często wykorzystuję tą mapę w domu do obserwacji wyładowań.

Zobacz również: Jak uzyskać efekt tilt-shift w Adobe Photoshop?

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Mały może dużo - pokazujemy, jak wykorzystać flesz reporterski i uzyskać naprawdę ciekawe efekty Znajdź temat Jak wykonać podręczną blendę do fotografii produktowej? [zrób to sam] Guzik co wzywa śmigłowiec Zanieczyszczenie świetlne – jak wpływa na zdjęcia nocnego nieba? 3 × S, czyli pozytywne spowalniacze. Część III i (chyba) ostatnia

Popularne w tym tygodniu:

Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Co w dzisiejszych czasach sprawia, że jesteśmy fotografami, a nie tylko posiadaczami aparatu? Jak pomóc modelce z pozowaniem podczas robienia portretów? Zaczynasz uprawiać fotografię uliczną? Te rady mogą ci się przydać Oto sposób na wrzucanie postów na Instagram z poziomu komputera bez dodatkowych wtyczek 7 tajników szybszej pracy w Adobe Lightroom Fotografowanie znaków towarowych – sztuka złotego środka? Maja Włoszczowska, Lidia Popiel i Piotr Pustelnik w jednej sesji. Z wizyty na backstage'u każdy fotograf sporo się nauczy