Gdzie jest burza? Przegląd stron i aplikacji nie tylko dla fotografa

Ten artykuł ma 11 stron:

Blitzortung Lightning Monitor [aplikacja mobilna]

Aplikacja dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Prezentacja danych odbywa się przez podanie ilości wyładowań dla określonego rozmiaru rastra, między 5 a 100 km, kolor prezentowanego kwadratu określa ilość wyładowań w czasie poniżej 10, 20, 30 i 50 minut oraz powyżej 50 minut. Możemy określić, od ilu wyładowań — 1, 5, 10, 25, 50 — mamy mieć wyświetlane informacje na mapie.

Aplikacja oferuje bogate możliwości konfiguracji, jednak są one przeznaczone dla bardziej obeznanych użytkowników. Mamy możliwość konfiguracji alarmu z uwzględnieniem częstotliwości aktualizacji danych, gdy aplikacja pozostaje w tle, od wyłączenia aktualizacji przez czas od 1 do 30 minut.

Dystans powiadomień – wykrywanie wyładowań w określonym promieniu od 10 do 500 km lub wyłączamy opcje.

Dystans alarmu – uruchamia alarm przy wykryciu wyładowań w określonym promieniu od 10 do 500 km lub wyłączamy opcję. Konfigurujemy także dźwięk i czas wibracji alarmu.

  • Informacje: Aplikacja darmowa, nie wyświetla reklam.

Zobacz również: Praktyczne zastosowanie pędzli w Adobe Photoshop

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Mały może dużo - pokazujemy, jak wykorzystać flesz reporterski i uzyskać naprawdę ciekawe efekty Znajdź temat Jak wykonać podręczną blendę do fotografii produktowej? [zrób to sam] Guzik co wzywa śmigłowiec Zanieczyszczenie świetlne – jak wpływa na zdjęcia nocnego nieba? 3 × S, czyli pozytywne spowalniacze. Część III i (chyba) ostatnia

Popularne w tym tygodniu:

Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Co w dzisiejszych czasach sprawia, że jesteśmy fotografami, a nie tylko posiadaczami aparatu? Jak pomóc modelce z pozowaniem podczas robienia portretów? Zaczynasz uprawiać fotografię uliczną? Te rady mogą ci się przydać Oto sposób na wrzucanie postów na Instagram z poziomu komputera bez dodatkowych wtyczek 7 tajników szybszej pracy w Adobe Lightroom Fotografowanie znaków towarowych – sztuka złotego środka? Maja Włoszczowska, Lidia Popiel i Piotr Pustelnik w jednej sesji. Z wizyty na backstage'u każdy fotograf sporo się nauczy